Loading the content... Loading depends on your connection speed!

FAQ - Najčastejšie kladené otázky

Ako funguje Air/Q?

Air/Q používa nedávno patentovanú technológiu na konverziu tekutých zložiek vôní na drobné kvapôčky menšie ako 1/50 priemeru ľudského vlasu. Pre porovnanie – aerosólová kvapôčka je 150-násobne väčšia a 1 000 000 -násobne ťažšia. Kvapôčky z Air/Q majú 150 – násobne väčší povrch ako ošetrovaný vzduch, čo znamená, že na vytvorenie aromatického efektu je treba oveľa menej vône. Drobné kvapôčky z Air/Q sú extrémne ľahké a preto sa ľahko pohybujú vo vzduchu, rozptyľujú v priestore a vytvárajú efekt rovnomernej vône.

Načo vlastne používať Air/Q™, súžia len na parfumovanie miestností?

NIE! Zariadenia Air/Q ponúkajú štyri základné spôsoby použitia:
–      parfumovanie okolia
–      parfumovanie média
–      odstraňovanie zápachu
–      arómaterapia

Parfumovanie okolia je použitie vône spolu s ostatnými dizajnovými prvkami v priestore na vylepšenie pôsobenia okolia. Pri tomto spôsobe použitia sa dá vôňa prirovnať k vizuálnym prvkom ako grafika, farby, materiály, textúry a tvary, ako aj k posluchovým elementom ako je hudba. Pri parfumovaní okolia sa dôkladne vybraná vôňa používa na vylepšenie motívov, oživenie vizuálov, aby strom alebo kvetina voňali ako strom alebo kvetina a mnohými ďalšími spôsobmi.

Významné značky používajú vône na rozšírenie a oživenie svojho mena a sociovaním vône so značkou – napríklad reťazce hotelov používajú parfumovanie okolia preto, aby všetky ich vstupné haly voňali rovnako. Medzi typické oblasti použitia parfumovania okolia patria: Maloobchodné prevádzky, hotelové haly, nákupné strediská, výstaviská, kluby a bary.

Parfumovanie média je pomenovanie vytvorené spoločnosťou Prolitec, kedy sa vôňa používa ako médium komunikácie pri propagácii niektorých produktov, pri ktorých je vôňa primárnym elementom alebo funkciou. Air/Q 570 s používa ako automatizovaný prezentačný a ukážkový systém pre produkty, ktorý prenesie presnú vôňu aromatizovaného produktu do celého obchodu alebo predajné miesto.

Odstraňovanie zápachu. Jednou z najväčších výziev je zlá kvalita vzduchu v interiéry. Miesta s nevhodným zápachom majú negatívny emocionálny dopad na celé osadenstvo priestoru. Znamená to zamestnancov aj zákazníkov. Špeciálne chemické zložky obsiahnuté v produktoch od spoločnosti

Prolitec dokážu zablokovať ľudskú schopnosť rozpoznať väčšinu zápachov a nahradiť ich príjemnými nenasýtenými vôňami. Špeciálne chemické látky na čistenie vzduchu od spoločnosti Prolitec a špeciálne počítačom riadené systémy ich distribúcie prostredníctvom osviežovačov vzduchu Air/Q sa v narastajúcej miere stávajú štandardným riešením používaným pri problémoch so zápachom v niektorých priemyselných sektoroch ako napr: Toalety, miesta zberu odpadu, miesta spojené s varením a prípravou jedál, bazény a priľahlé oblasti, tréningové miestnosti, výťahové šachty,hotelové haly a pod.

Arómaterapia a výrazné parfumovanie. Je všeobecne známe, že vône majú výrazný vplyv na ľudské emócie a správanie. Použitie vôní na ovplyvnenie ľudských emócií sa podobá parfumovaniu okolia, avšak so špecifickým vplyvom na osadenstvo a ošetrovaný priestor. Použitie vôní a esenciálnych olejov kvetín, bylín a stromov na podporu zdravia a dobrých pocitov je osvedčená zložka alternatívnej medicíny známa ako arómaterapia.

Je takisto dokázané, že vôňa sa dá používať na optimalizáciu výkonu na pracovisku. Medzi prínosy patrí zníženie chybovosti rutinných operácií, zvýšenie dobrých pocitov zamestnancov, vyššia morálka, vylepšené služby zákazníkom a celkové vylepšenie produktivity.

Miestnosť s akou veľkosťou dokáže Air/Q obslúžiť?

Air/Q ponúka možnosť plného prispôsobenia rôznym veľkostiam. Air/Q 150 dokáže efektívne osviežiť životný priestor s podlahovou plochou až 90 m2 (čo zodpovedá miestnosti cca 6 x15 m), ako aj menšie priestory ako sú napríklad spálne a veľmi malé priestory ako kúpeľne alebo šatníky.

Ostatné zariadenia určené väčších priestorov a prevádzok dokážu obslúžiť priestor s objemom miestností napr. Air/Q 570 až do 850 metrov kubických a Air/Q 1270 dokonca až 4200 metrov kubických na jedno použité zariadenie.

Kam nainštalovať Air/Q 150?

Chcete ho skryť alebo vystaviť? Zariadenie môžete položiť kamkoľvek do miestnosti, kde bude mimo dosahu malých detí alebo domácich zvierat, a v blízkosti ktorého sa nachádza elektrická zásuvka, do ktorej sa dá pripojiť priložený napájací adaptér. Môžete ho položiť do regálu, na poličku s audio vybavením, skryť na podlahu za kreslo, sedačku alebo stojanovú lampu – kamkoľvek, kde je dostatok miesta na cirkuláciu vzduchu a kde výstup zo zariadenia bude smerovať mimo povrchov, ktoré sú do 40 cm od neho. Zariadenie nepokladajte do blízkosti okna, ktoré sa občas otvára!

Kam nainštalovať Air/Q 570?

Tento nástenný model je určený na trvalú inštaláciu na povrch steny ( prípadne pri špeciálnej objednávke v prevedení s pripevnením ku stropným koľajnicovým osvetľovacím systémom ) nad elektrickú zásuvku alebo v jej blízkosti, najlepšie mimo bežného dosahu. Air/Q 570 nie je prenosné zariadenie na stôl alebo poličku.

Je treba Air/Q nastavovať?

Áno! Air/Q je výkonné zariadenie. Nastavenie úrovne vône je veľmi dôležité. Air/Q dokáže obsluhovať veľmi malé, ale aj veľmi veľké miestnosti. Nastavenie príliš vysokej úrovne vzhľadom k veľkosti miestnosti môže nepriaznivo vplývať na niektorých ľudí. Nastavovanie je jednoduché. Venujte mu trochu času a urobte ho správne.

Ako nastavovať Air/Q?

Pri pripojenom zariadení v do elektrickej siete môžete zvyšovať a znižovať intenzitu Air/Q tlačidlami +/-, ktoré sa nachádzajú pri LCD displeji. Hodnotu úrovne (od 1 do 50) uvidíte na pravej strane LCD. VŽDY ZAČNITE OD ODPORÚČANÉHO NASTAVENIA a postupujte v malých krokoch smerom nahor.

Aká intenzívna má byť vôňa?

Menej je viac. Air/Q umožňuje potlačiť pachy a používať iba nízku úroveň vône. Na rozdiel od väčšiny iných osviežovačov vzduchu umožňuje Air/Q nastavovať intenzitu. Túto dôležitú funkciu využívajte. Vždy začnite od najnižšieho nastavenia určeného pre veľkosť daného zariadenia a priestoru a postupne ho zvyšujte po malých krokoch.

Počujem zariadenie bežať, necítim však vôňu ani nevidím aromatizovaný oblak.

1. Pred vkladaním náplne zariadenie vypnite.

2. Náplň: Odstráňte zátky (odložte pre prípadné budúce použitie) a fóliovú ochranu. Vložte náplň a dôkladne ju zatlačte na miesto.

3. Aktivácia náplne: Pomocou handričky alebo papierovej utierky zatlačte trubičku v strede horného výstupného hrdla náplne s vôňou, trubička by sa mala pomocou pružiny vrátiť do pôvodnej polohy.

Zariadenie sa na niekoľko minút vypína. Je to normálne?

Požadovaná intenzita vône sa dosahuje opakovaným zapínaním a vypínaním pracovného cyklu zariadenia.

Nastavenie vyššej intenzity vône preto spôsobí, že cykly zapnutia budú trvať dlhšie. Nastavenie nižšej intenzity vône zase spôsobí, že cykly zapnutia budú trvať kratšie. Pri všetkých nastaveniach sa bude používať aj cyklus vypnutia zariadenia.

DÔLEŽITÉ!

Po spustení alebo zmene nastavenia VŽDY POČKAJTE ASPOŇ 15 MINÚT, ABY SA VÔŇA PLNE ROZVINULA! Silu vône je najlepšie vyhodnocovať po prvom vstupe do miestnosti z inej miestnosti.

Použil som Air/Q™ v mojej miestnosti a napriek niekoľko násobnému zvýšeniu intenzity vône necítim účinok, ide o vadu zariadenia?

Pokiaľ zariadenie po zapnutí vypúšťa oblak podobný suchému plynu, zariadenie pracuje správne. Skúste skontrolovať programovanie, či ste nesprávnym spôsobom nenaprogramovali krátky pracovný čas osviežovača. Pokiaľ je programovanie v súlade s požadovaným časom chodu, pôjde zrejme o nesprávne umiestnenie Air/Q v priestore.

KĽÚČOVÝ VPLYV NA VÝKON má umiestnenie zariadenia Air/Q. Je veľmi dôležité zvoliť pozíciu na stole, poličke a pod. – pre stolové zariadenie – Air/150 a na stene alebo koľajničkách pre nástenné zariadenie Air/Q 570 , KDE VÝSTUP Z AIR/Q BUDE VYUŽÍVAŤ PRIRODZENÝ PRÚD VZDUCHU V MIESTNOSTI A NIE S NÍM BOJOVAŤ.

Treba si uvedomiť, že zariadenie ktoré umiestnim spôsobom, že vôňa sa nedokáže prirodzene v miestnosti rozvinúť ale na krátkej vzdialenosti unikne cez dvere, okno a pod. Stráca svôj účinok.

Ako mám ale zistiť či som zariadenie umiestnil z hľadiska prúdenia vzduchu na správne miesto?

Prúd vzduchu v miestnosti môžete určiť akým-koľvek zdrojom dymu alebo pary, ako je napríklad sviečka alebo zápalka.

Ak chcete uskutočniť dymový test, postavte sa ku vchodu do miestnosti pred dvere a sledujte smer prúdenia dymu alebo pary. Ak dym prúdi DO MIESTNOSTI , Air/Q by ste mali umiestniť – nainštalovať niekde do blízkosti dverí.

Pomôže Air/Q™ so zápachmi v domácnosti?

ÁNO! Zápach domácich zvierat, zápachy vznikajúce pri varení, v kúpeľniach alebo zápachy v starých domoch , zápachy šíriace sa od odpadkov, – Air/Q dokáže úplne potlačiť väčšinu z nich. Každá vôňa obsahuje patentovanú zložku*, ktorá je špeciálne určená na odstraňovanie zápachov. Táto funkcia vám umožní efektívne potlačiť zápach bez toho, aby ste museli nastavovať príliš intenzívnu vôňu. Je to hlavná výhoda oproti aerosólom a osviežovačom do zásuvky, ktoré musia potláčať zápach použitím množstva vône.

* – Vône z kategórií sezónne a gurmánske neobsahujú patentovanú zložku – na neutralizáciu pachov

A čo bezpečnosť? Nie je Air/Q nebezpečný pre deti a domáce zvieratá?

Ak sa Air/Q používa podľa návodu, ide o najbezpečnejší osviežovač na trhu. Pochopiteľne je dôležité prečítať si informačný štítok o bezpečnosti nalepený na obale každej náplne s vôňou. Náplne skladujte mimo dosahu malých detí!

Na vytváranie vône v domácnosti sme vždy používali sviečky. V čom sa od nich Air/Q líši?

Väčšina z nás má rada sviečky, kvôli ich schopnosti navodenia atmosféry, ale Air/Q vytvorí bezpečne nádhernú vôňu bez prímesi vosku a umožňuje nastavovanie, vďaka ktorému dokáže obslúžiť väčší priestor ako sviečka. Otvorený oheň vyžaduje dozor dospelých osôb a dochádza pri ňom ku vzniku čiernych sadzí, ktoré sa vdychujú alebo zostávajú na povrchoch. Air/Q nezanecháva žiadne stopy. Takže kvôli atmosfére sviečku, na osvieženie priestoru vôňou, Air/Q.

Ako sa Air/Q líši od aerosolových osviežovačov vzduchu v miestnosti?

Drahšie aerosóly dokážu vytvoriť veľmi príjemnú vôňu, ale iba na niekoľko minút a vo veľmi vysokých koncentráciách iba v oblasti, kam ste ich nasprejovali. Air/Q je známy ako „kontinuálny“ osviežovač. Air/Q je stále zapnutý a zabezpečuje rovnomernú vôňu po celej miestnosti.

Je Air/Q™ ekologický?

ÁNO! Air/Q je najekologickejší osviežovač vzduchu na trhu. Na rozdiel od sviečok Air/Q neprodukuje sadze alebo zvyškové uhľovodíky. Na rozdiel od aerosólov nepoužíva Air/Q žiadne hnacie látky a nevytvára škodlivé prchavé organické zlúčeniny. Na rozdiel od mnohých osviežovačov vzduchu nepoužíva Air/Q etanol alebo podobné rozpúšťadlá na podporu vyparovania aromatických chemikálií. Do priestoru sa dostáva len vôňa vo forme jemných mikrokvapôčiek  vizuálne podobných suchému plynu.

Miestnosť chcem parfumovať iba v stanovený čas. Musím Air/Q zakaždým zapínať a vypínať?

Air/Q používa drobný integrovaný počítač, ktorý zaisťuje jeho plne automatizovanú prevádzku. Môžete nastaviť čas automatického spustenia a zastavenia pre každý deň.

A čo keď chcem parfumovať iba krátku dobu, napríklad počas predstavenia?

Žiadny problém. Priamo pod vypínačom sa nachádza tlačidlo, po stlačení ktorého zapnete Air/Q na nastavený počet hodín (max. 12, s prírastkom 1 hodina). Môžete nastaviť požadovaný počet hodín.

Ako dlho vydrží náplň?

Vo veľkej miestnosti, kde je zariadenie zapnuté 24 hodín denne (režim 24/7,t.j. nepretržitá prevádzka počas 24 hodín 7dní v týždni) s nastavenou vysokou úrovňou intenzity vône, vydrží náplň približne 30 dní, tento parameter uvádza aj výrobca v návode na použitie. Pri nastavení nižšej úrovne intenzity vône (úroveň intenzity vône ja sa dá v každom type osviežovača nastaviť v krokoch od 1-do 50) a prevádzke iba niekoľko hodín denne avšak pri naprogramovanom osviežovači na požadovaný čas prevádzky osviežovania (napríklad, počas otváracích hodín prevádzky, predajne, kaviarne, welness centra a pod. alebo počas pracovnej doby prevádzky Vašej spoločnosti, alebo počas prítomnosti v domácnosti) vydrží náplň s vôňou v každom type osviežovača dlhšie v zodpovedajúcom pomere. Spravidla pri použití takto naprogramovaného osviežovača náplň s vôňou v každom z typov osviežovača vydrží niekoľko mesiacov, 4 až 7, nie je výnimočná ani dlhšia výdrž, v závislosti od intenzity a času doby prevádzky osviežovania-parfumovania.

Prečo nová náplň vyzerá, akoby nebola úplne plná?

Na správne rozptýlenie kvapaliny v náplni vyžaduje Air/Q voľný priestor.

Ak chcem použiť inú vôňu, môžem náplne vymeniť?

Áno, náplň jednoducho vytiahnite a vymeňte ju za inú. Ak náplň nepoužívate, zazátkujte jej otvory, aby po vytiahnutí z Air/Q nevytiekla alebo sa nevyparila. Skladujte ju vo vertikálnej polohe na chladnom a suchom mieste.

Pred uskladnením vyutierajte dosucha uniknutú kvapalinu na vonkajšej strane náplne.

DÔLEŽITÉ!

Ak potrebujete skladovať náplne mimo Air/Q™, ponechajte ich zatvorené. Ak ste stratili

zátky z náplne vytiahnutých zo zariadenia, môžete použiť zátky z novo vloženej náplne.

Čo sa stane, ak sa zariadenie prevrhne? Bude pokračovať v prevádzke?

Ak by sa zariadenie prevlhlo do inej ako priamej a rovnej pozície, snímač na spodnej strane zariadenia zabráni jeho prevádzke dovtedy, pokiaľ zariadenie nevrátite do správnej, vzpriamenej polohy. Je dôležité si uvedomiť, že aj keď sú náplne navrhnuté tak, aby z nich nemohla uniknúť kvapalina, malé množstvo vône môže po prevrhnutí zariadenia z neho vytiecť a spôsobiť škodu. Uniknutú kvapalinu je dôležité čo najskôr poutierať alebo vysať.

Zanecháva Air/Q stopy na nábytku alebo na kobercoch?

Air/Q nezanecháva stopy za predpokladu, že výstup nenasmerujete priamo na spomínaný povrch, ktorý je bližšie ako 40 cm. Ak zariadenie inštalujete pod niečo, ako napríklad pod poličku, mali by ste použiť smerovač – nástavec na usmernenie výstupu.

Dokážu vône z Air/Q zafarbiť po úniku povrchy alebo tkaniny?

Áno, všetky vône na ošetrovanie vzduchu dokážu po rozliatí zafarbiť povrch dreva, kameňa a všetkých tkanín. Aby ste sa tomu vyhli, najlepšie je náplne po vytiahnutí zo zariadenia zazátkovať; a náplne, ktoré nepoužívate, ponechať zazátkované.

Ako vyčistiť škvrnu po kvapke?

V prípade kvapnutia kvapku čo najskôr vysajte a následne vyčistite mydlom a vodou. Viac podrobností nájdete v návode na použitie v časti „Upozornenia k náplniam pre Air/Q“.

Minula sa nám náplň s vôňou kde si môžem kúpiť novú náplň?

V prípade že sa Vám spotrebovala náplň do osviežovača, kontaktujte svojho predajcu, lebo si náhradnú náplň do osviežovača jednoducho objednajte priamo v prostredníctvom nášho eshopu na stránke www.osviezovace.sk v sekcii „vône“ a náhradná náplň Vám bude doručená priamo na Vašu adresu kuriérskou službou zdarma.